Do It Yourself

Kalendarz adwentowy z zadaniami z kopert origami

Pamiętacie ten czas z dzieciństwa kiedy z utęsknieniem oczekiwało się grudnia? Pierwszego dnia tego najbardziej magicznego ze wszystkich miesięcy pojawiał się kalendarz adwentowy. Kartonik ze świątecznym obrazkiem wypełniony malutkimi czekoladkami, których smak jest nieporównywalny z niczym innym. U mnie zawsze wytrzymywał aż do Wigilii ale nie było proste :).

Od kiedy mieszkam sama co roku obiecywałam sobie, że zrobię kalendarz adwentowy w wersji DIY. I co roku zawsze ogarniałam się że już czas na kalendarz gdzieś w okolicy mikołajek. Dlatego w tym roku stworzyłam kalendarz, który jest dla takich spóźnialskich jak ja. Możesz go zrobić w 20 minut a wszystko co jest potrzebne do jego zrobienia w wersji podstawowej znajdziesz w każdym „domowym biurze”.

Materiały na kopertowy kalendarz adwentowy

Krok pierwszy

Robimy koperty origami. To naprawę dziecinnie proste i po kilku kopertach dojdziesz do takiej wprawy że te 24 koperty zajmą dosłownie 10 – 15 minut. Karteczkę biurową (moja miała 84mm) złóż w połowie tak aby stworzyła trójkąt. Następnie otwórz ją i złóż przeciwległe brzegi w ten sam sposób.

Krok drugi

Następnie zagnij wierzchołek wierzchniej części trójkąta aż do krawędzi jego podstawy. Ważne jest żeby jak najdokładniej składać kopertę, wtedy do jej złożenia nie będzie potrzebny klej.

Krok trzeci

Spodnią część wierzchołka trójkąta zagnij w sposób pokazany na zdjęciu. Ważne, żeby trapez, który powstanie miał równo złożone wszystkie boki.

Krok czwarty

Zagnij prawy róg w lewą stronę (granicą jego zagięcia jest bok spodniego trójkąta zagiętego w poprzednim kroku). Bok zginanego rogu musi się stykać z bokiem trójkąta środkowego.

Krok piąty

Lewy róg trójkąta złóż w analogiczny sposób tak by jego dolny róg zachodził na róg prawego trójkąta.

Krok szósty

Później należy tylko włożyć róg lewego trójkąta w „kieszonkę” prawego trójkąta i koperta jest gotowa.

Krok siódmy

Do środka kopert włóż karteczki z zadaniami. Przygotowałam dla Was zarówno puste karteczki do wycięcia w odpowiednich rozmiarach, tak aby zmieściły się do kopertek zrobionych z karteczek z bloczków o standardowych wymiarach. Mam też dla Was moje (dość uniwersalne) pomysły na zadania do kalendarza adwentowego. To świetna opcja dla tych którzy chcą swój kalendarz adwentowy zrobić naprawdę bardzo szybko.

Koperty z zadaniami możesz przyczepić tak jak ja do taśmy z pomponikami. Wyglądają jak śnieżynki prawda? Białe i czerwone koperty i klamerki z cyferkami z Tigera i już pierwsza świąteczna dekoracja gotowa.

Taki leciutki kalendarz adwentowy z zadaniami możesz powiesić na oknie, albo przyczepić do tablicy korkowej czy magnetycznej. Świetnie też będzie wyglądała na kratce nad biurkiem.

Jeśli nie masz klamerek do kalendarza adwentowego albo lubisz (tak jak ja) bardziej naturalny styl to wystarczą zwykłe małe klamerki, albo nawet malutkie klipsy biurowe. Wtedy też mogą się przydać moje karteczki z cyferkami, które wystarczy wyciąć i przykleić w miejscu łączenia koperty. Sznurek jutowy zawsze wygląda spoko. Nawet jeśli nie masz kolorowych karteczek wystarczy że do białych kopert przykleisz czerwone cyferki, które również możesz pobrać na końcu posta.

Kalendarz adwentowy na sznurku jutowym będzie rewelacyjnie wyglądał na gałązkach pomalowanych na biało i włożonych do wazonu. Z resztą możliwości tworzenia świątecznej dekoracji z takiego kalendarza jest naprawdę mnóstwo. W zależności jakich dodatków użyjesz będzie pasował zarówno do wnętrza o klimacie skandynawskim, rustykalnym czy glamour. Właściwie wpasuje się wszędzie

Taki uniwersalny kalendarz adwentowy to świetny pomysł na prezent dla kogoś bliskiego. Może z okazji mikołajek? Ja jeden napewno zatrzymam dla siebie, żeby w tym pędzie przedświątecznych przygotowań mieć też trochę radości. Jak dla mnie każde z tych zadań schowanych w maleńkich kopertach to taki mały codzienny prezent ode mnie dla mnie.

Pobierz kalendarz adwentowy do druku

A Ty lubisz tradycję kalendarzy adwentowych? Robisz sama czy wybierasz coś gotowego? Chociaż do pierwszego otwarcia koperty zostało już tylko kilka dni to serdecznie zachęcam Cię do samodzielnego wykonania kalendarza. Zrób go dla siebie, albo podaruj komuś bliskiemu. Jeśli zaispirowałam Cię do stworzenia kalendarza „na ostatnią chwilę” to oznacz mnie na IG @littleredboxpl lub #littleredboxpl albo wstaw zdjęcie swojej wersji w komentarzu tutaj lub na Facebooku.

1 komentarz
Poprzedni post
26 listopada, 2018
Następny post
26 listopada, 2018