Freebies

Lista świątecznych prezentów do druku

 

Listopad jest pełen sprzeczności. Niby jesień (w tym roku przecież tak ciepło jak we wrześniu) a już każdy myśli o zimie i Gwiazdce. Jeszcze nie zgasną znicze zapalone 1 listopada a już w sklepach pojawiają się brokatowe renifery, czekoladowe mikołaje i błyszczące bombki. W zeszłym roku grudzień zaskoczył mnie, jak śnieg w zimie drogowców, więc w tym roku przygotowałam się lepiej i listę prezentów stworzyłam już teraz. A ponieważ wyszła mi taka piękna to postanowiłam podzielić się nią z Wami. Wy też bądźcie przygotowane zwłaszcza, że 23 listopada jest już Black Friday. A wiele osób (w tym ja) o prezentach myśli już w połowie listopada.

 

 

Lista świątecznych prezentów

Niestety nie to nie jest magiczna lista, dzięki której kupisz trafiony prezent dla każdej ważnej dla Ciebie osoby. Na tej liście prezentów możesz zapisać prezenty jakie już kupiłaś jak i te które zamierzasz dopiero kupić (np. w nadchodzących „blackfridayowych” wyprzedażach). W rubryce oznaczonej prezentem możesz odznaczyć „ptaszkiem” jeśli prezent został już kupiony. Kolumna „Sklep” przyda się zwłaszcza osobom, które lubią robić zakupy w sieci, a robiąc je w jednym sklepie zaoszczędzają na wysyłce. Za zakupy warto zabrać się już teraz, bo druga połowa listopada to ostatni dzwonek, żeby być pewnym, że zaplanowany prezent uda się kupić i przyjedzie na czas. Jeśli nie chcesz w tym roku znowu przekroczyć zaplanowanego przez siebie budżetu na prezenty, to w polu kwota zapisuj dokładnie ile wydałaś na upominek. I tu mały lifehack, ja zawsze przechowuję paragony za prezenty aż do momentu ich wręczenia. Zawsze po świętach można zwrócić nietrafiony lub powtórzony prezent. W przypadku sprzętu elektronicznego, którego nie da się przetestować bez otworzenia pudełka to jest po prostu obowiązek, bo to jedyny sposób na uzyskanie naprawy gwarancyjnej lub wymiany produktu. Mały lifechack numer dwa mam dla Ciebie taki: po świętach zrób zdjęcie listy (i jeśli przechowujesz zdjęcia na dysku koniecznie ją odpowiednio nazwij) a nie będziesz miała wątpliwości czy dwa lata z rzędu komuś nie zrobisz takiego samego podarunku.

Pobierz listę

Stworzyłam listy w dwóch wariantach kolorystycznych (kolorową i biało-czarną) i z trzema różnymi tłami do wyboru bo jakoś ciężko było mi zdecydować się na jeden :). Jak już stworzysz listę to proponuję Ci zrób jej zdjęcie telefonem bo w końcu nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie dobry moment na zakupy prawda? Jeśli wolisz wydruk czarno – biały to oczywiście i taki też możesz pobrać z mojej strony.

 

Lista Pomysłów na Prezenty

Lista Pomysów na Prezenty to pomysł jakiego nie znalazłam w ogóle w sieci. Ile razy zadajecie sobie i swoim bliskim czy przyjaciołom to „ulubione” pytanie: No to co chcesz dostać na święta? Nie wiem jak Wy ale ja tego pytania nie znoszę. O ile zrobienie prezentu dziecku jest w miarę proste, to sprawienie trafionego i przydatnego podarunku dorosłym, a zwłaszcza mężczyznom, to duże wyzwanie.

Jednak czasem zdarza się, że wpadnie nam do głowy jakiś genialny pomysł, albo ktoś wprost powie że czegoś potrzebuje, ale do świąt jeszcze dużo czasu, i wtedy właśnie przydaje się stworzona przeze mnie lista. Zapisując w niej inspiracje prezentowe możecie mieć pewność że nic wam nie umknie, a w odpowiednim momencie bez problemu kupicie trafiony upominek.

Listę Pomysłów na Prezenty można wykorzystać jeszcze w jeden sposób. Odpowiednio wcześniej powieś listę w widocznym dla domowników miejscu (pewnie na lodówce bo to taki domowy słup ogłoszeniowy:) ) i poproś ich o wpisanie tego, co chcieliby dostać (najlepiej niech napiszą więcej niż jedną rzecz, żebyś miała wybór). To taka wersja listu do mikołaja dla nieco starszych dzieci :). Kiedy przyjdzie pora na kupno prezentów będziesz miała kilka opcji do wyboru, a obdarowywana przez Ciebie osoba będzie miała chociaż namiastkę niespodzianki. Przyznam się, że to jest właśnie mój sposób korzystania z tej listy.

Mam nadzieję że moje listy pomogą wam ogarnąć ten przedświąteczny szał zakupów. Udanych łowów :). Jest to pierwszy post rozpoczynający serię wpisów o termatyce świątecznej. Spodziewajcie się zarówno dekoracji DIY jak i sprytnych sposobów jak ogarnąć ten chaos zwany przygotowaniami do Gwiazdki.

Brak komentarzy
Poprzedni post
20 listopada, 2018
Następny post
20 listopada, 2018