Zdrowie i uroda

Jak radzić sobie z resztkami cieni do powiek na policzkach?

Uwielbiam ciemny makijaż oczu, które są wtedy takie wyraziste i zwracają uwagę. Jednak malowanie się ciemnymi cieniami, zwłaszcza jeśli są sypkie bywa kłopotliwe. Zawsze osypują mi się na policzki co nie wygląda dobrze. Jak temu zaradzić?

Zacznij makijaż od oczu

To najprostszy sposób, możesz wtedy bez problemu zrobić pełny makijaż oka, a potem zetrzeć osypane cienie i inne niedociągnięcia płynem micelarnym, odczekać chwilę i malować się dalej. Ja nie mogę się przekonać do tej metody. Zawsze maluję całą twarz a dopiero potem oczy.

Sposób na chusteczkę…

Malując oczy cieniem podłóż pod oko chusteczkę albo płatek kosmetyczny. Ja wybieram duże płatki kosmetyczne, które przecinam (nie rozrywam, żeby jakieś włókienka z płatka nie przykleiły się do dolnej powieki) i przykładam tuż pod linię rzęs.

…lub puder

Pokryj policzki grubą warstwą sypkiego pudru. Musi być naprawdę bardzo sypki. Ciemny cień, który osadził się na na pokrytym pudrem policzku łatwo strzepniesz za pomocą dużego czystego pędzla. Jeśli nie masz pędzla, tak jak ja ostatnio, ustaw suszarkę na zimne powietrze i przysuń pod kątem do policzków. Zimne powietrze usunie wszelkie pozostałości po cieniu.

Na koniec moje najnowsze odkrycie…

Jeśli masz problem z precyzyjnym wykończeniem zewnętrznej części powieki to rewelacyjnym, niedawno przeze mnie odkrytym rozwiązaniem jest użycie samoprzylepnych karteczek. Przyklej je ukośnie do policzków zaczynając pod linią dolnych rzęs a kończąc dokładnie tam, gdzie kończy się załamanie górnej powieki. Pomaluj się i delikatnie oderwij karteczkę. Przy ciemniejszych cieniach czasem trzeba lekko wyblendować cień, żeby jego linia nie odcinała się zbyt gwałtownie.

… i mały lifehack

Jeśli malujesz oczy cieniem z brokatem i usuniesz już cień, ale zostają resztki brokatu, to rewelacyjnym lifehackiem jest… użycie taśmy klejącej. Jak? Owiń ciasno palec klejącą stroną taśmy na zewnątrz i bardzo delikatnie przykładaj do policzków zbierając brokat. Jeśli boisz się, że taśma zbyt mocno przyklei się do skóry podotykaj ją wcześniej palcami osłabiając nieco klej.

Znacie jakieś inne sposoby na „oczy pandy” przy makijażu? Jeśli tak, podzielcie się w komentarzach.

Zdjęcie:
Heidi Uusitorppa / https://www.flickr.com/photos/hongatar/13007583384/ / CC BY-NC-ND 2.0

Brak komentarzy
Poprzedni post
19 sierpnia, 2016
Następny post
19 sierpnia, 2016

Podobne posty